Výlet na Čertovy kameny (875 m. n. m.)

24.10.2019

Čertovy kameny jsou skalním útvarem nacházejícím se na severním úbočí Zlatého chlumu asi 3 km od Jeseníku. Tento skalní útvar je 40 m vysoký a 100 m dlouhý. Skalní oblast tvoří několik věží a okrajových skal. Skála je tvořena vyvřelým pegmatitem. Jedná se o jeden z největších skalních útvarů na Jesenicku. Je tvořen gigantickými balvany s řadou mís.

Čertovy kameny - vyhlídka i chata, jsou dostupné po zpevněné cestě pěšky, na kole, ale i autem, které je možné zaparkovat přímo u chaty, kde se nachází restaurace i ubytování.

Varianta výletu pěšky z města Jeseník je poměrně již fyzicky náročnější a samotný výstup na vyhlídku Čertovy kameny je řešen pomocí řetězů a žebříků na skalním masivu, proto doporučujeme absolvovat z již odrostlejšími dětmi, nikoli malými. Cykloturistická verze výletu je taktéž fyzicky náročnější. 

Z Čertových kamenů lze potom pěšky nebo na kole pokračovat na rozhlednu Zlatý chlum (875 m. n. m.) a dále na Rejvíz (780 m. n. m.). Autem je možné dojet pouze na parkoviště u Chaty Čertovy kameny.