Jarní cyklovýlet na Rejvíz a Čertovy kameny: Domašov (550 m) - Jeseník (432 m) - Rejvíz ( 780 m) - Čertovy kameny (693 m) - Jeseník (432 m) - Domašov (550 m)

13.04.2020

Jarní Jeseníky vybízejí ke krásným cyklotoulkám po pamětihodnostech těchto krásných hor. Trasa začíná na Chalupě Šibřinka v Bělé pod Pradědem, Domašov a po klidné cyklostezce podél horské říčky Bělá vede až do města Jeseník. Poté po silnici směřuje na Rejvíz. Po silnici 453 dojedete až k mostu přes Vrchovištní potok, kde se silnice o 180 stupňů vrací směr Jeseník a stoupá serpentýnami směr Rejvíz. Vy však najedete u mostu na cyklotrasu směr Rejvíz a krásným poklidným údolím a lesy budete stoupat na kole do kopce proti toku Vrchovištního potoka až dojedete na horizont a napojíte se opět na silnici 453. Směr doprava je už jen malý kousek do osady Rejvíz. Dle vašeho uvážení můžete pokračovat po krásné trase s nádhernými výhledy směr Čertovy kameny lesem nebo si dát pauzu na Rejvízu na oběd a prohlédnout si malebnou osadu Rejvíz.

Po cestě na Čertovy kameny je mnoho vyhlídkových míst na stranu  Polska a krásných lesů Jeseníků. Jakmile přijedete na Čertovy kameny, je možné se občerstvit ve stejnojmenné restauraci a navštívit i vyhlídku Čertovy kameny. Poté pokračujete sjezdem do Jeseníků, kde je možné si prohlédnout na kole krásy města Jeseník a po cyklostezce proti toku horské říčky Bělá dojet zpět do Domašova na Chalupu Šibřinka.