NABÍDKA VÍN Z VINAŘSTVÍ VOLAŘÍK, SPRINGER, GALA A DALŠÍCH + PRVOTŘÍDNÍ ŠVÝCARSKÉ KÁVY ZERMATT OD WINE & CAFÉ OLOMOUC, NEJEN PRO NAŠE KLIENTY

Výborná vína nejen z Pálavy, ale i z celého jihu Moravy

Na Chalupě Šibřinka chceme umožnit našim klientům vychutnat si krásu hor Jeseníků a krásy a vynikající chutě skvělých moravských vín a švýcarské prvotřídní kávy.

Nejen našim klientům Chalupy Šibřinka nabízíme k jejich pobytu na horách v Jeseníkách možnost si přiobjednat výborná a uznávaná vína Vinařství Volařík z Mikulova, Vinařství Springer a Vinařství Gala a dalších + vynikající  švýcarské kávy ze 100% arabiky pražené pod Matterhornem ve Švýcarsku - Zermatt Rösterei. Vše dodávané od našeho obchodního partnera Volařík Wine & Café z Olomouce.

Ceníky káv i výběru vín vynikajících svojí kvalitou velmi rádi zodpovíme na Váš dotaz. Vína Volařík

Zakladatelem Vinařství Volařík, které vstoupilo na trh pod tímto označením v roce 2007, je Ing. Miroslav Volařík. Vinařství nyní obhospodařuje v integrované produkci 80 ha vlastních vinic v Mikulovské vinařské podoblasti, z toho 4,2 ha v režimu ekologického zemědělství. Vyrábí přívlastková, zejména bílá, vína. Produkci doplňují vína rosé a od roku 2011 i Sekty Volařík.

Vinařství klade při pěstování velký význam na polohu vinice a vytváří vlastní řadu vín TERROIR - spojení nejprestižnějších viničních tratí s nejvhodnější odrůdou. Každá trať svou polohou, podložím a klimatickými podmínkami výrazně ovlivňuje charakter hrozna. Na etiketách vín z kolekce Terroir není dominantní odrůda, ale název viniční tratě - Kotelná, Železná, Ořechová hora, Věstonsko, Purmice, U Venuše.

V roce 2014 vyšlo vinařství s novou řadou ORGANIC. Nabízí interspecifické odrůdy - Hibernal, Johanniter, Saphira, Solaris - které jsou pěstovány v režimu ekologického zemědělství na vinici Věstonsko, v Perné.

Pílí, učenlivostí, pokorou, výběrem skvělých odborníků a neutuchající láskou k vínu se Vinařství Volařík dokázalo v krátké době prosadit mezi producenty nejkvalitnějšího vína v České republice a sklízí úspěchy na tuzemských i zahraničních soutěžích. Mezi nejprestižnější ocenění v České republice patří Champion Valtických vinných trhů (vinařství jej získalo v letech 2011, 2013, 2014, 2018) Král vín za nejlepší kolekci (2010, 2011, 2012, 2014, 2015, 2016, 2018) a Vinař roku 2011, 2014 a 2018. Vinařství má pravidelně vína v Salonu vín České republiky, který představuje vždy 100 nejlepších vín pro daný rok.

Vinařství je od roku 2011 členem Aliance vinařů V8, vinařství, jež se spojila s cílem společné propagace kvalitních moravských vín, zakládajícím členem VOC Mikulov, VOC Pálava a ODK (Originál Dunajovské kopce).


 Vína Springer


V dnešní době hospodaří na 5 ha vlastních vinic Pavel Springer s otcem, manželkou  a syny . Roční produkce je cca 5 000 kartonů (30 000 lahví).

Svoji práci dělají pro radost, nikdo z rodiny si už ani neumí představit život bez vinic a bez vína. Ve vinohradech zapustili kořeny stejně hluboko, jako jejich vinné keře, tady jsou opravdu doma. 

Všechno, co dělají, je vedeno jejich úctou k přírodě a tradičním hodnotám, které jsou s vinohradnictvím a výrobou vín na Moravě po generace spojeny.

Produkují vína výhradně ze sklizně vlastních hroznů. Cílem je vytvářet a nabízet nezaměnitelná osobitá vína, která nesou punc viniční tratě.

Výsledné kvalitě vín přizpůsobují vše: nízké zatížení keře, ekologické obdělávání vinic, ruční sběr, šetrné lisování hroznů. Provádí "zelené vinobraní", kdy se část hroznů řeže na zem, aby zbylé hrozny dozrály do nejvyšší kvality.

Pro školení vín používají špičkové francouzské dubové barrique sudy od předních výrobců, jako jsou Radoux a François Freres. Senzorické vlastnosti vín ovlivňují jen přirozenou cestou.
 Vína Gala

Vinařství Gala patří mezi menší moravská vinařství. Hospodaří na 9 ha vlastních vinic v jedinečném terroir Pálava, která je Chráněnou krajinnou oblastí a patří do soustavy chráněných území Natura 2000 a UNESCO. Vinice se nacházejí na svazích Stolové hory ve viničních tratích obcí Bavory a Perná.

Pětují minimálně 6600, někde až 9000 keřů na hektar s nízkou opěrnou konstrukcí. Ve vinicích kladou důraz na ruční práci s péčí o jednotlivý keř. Také hrozny sklízí výhradně ručně, přesbírávají, jejich množství redukují a zpracovávají co nejšetrnějším způsobem.Vína Lípa

Vinařství Lípa majitel založil společně s mladším bratrem v roce 2000 a jde vlastně o pokračování rodinné tradice výroby vína, kterou začal už jejich děda, pokračoval v ní otec, a na kterou společně s bratrem navazuje.

Díky prozíravému přístupu jejich rodičů vystudoval jeden z nich vinařství a druhý pak hotelovou školu. Rozhodnutí, které dnes s odstupem času a nabytými zkušenostmi oba dva vnímají jako bez nadsázky vizionářské a zároveň jako určující při dalším směřování, rozvoji a budoucnosti jejich vinařství a podnikání vůbec.

Vedení vinařství, a obzvláště špičkového vinařství, je vždy o vyhraněném přístupu, o uplatňování svých zásad a pravidel bez kompromisů a zároveň pak o realizaci osobnosti vinaře. Jedině tak jste schopni ve svém vinařském snažení dosáhnout unikátních vín s nezaměnitelným charakterem!

Jejich společné rozhodování se ani zdaleka netýká jen procesu samotné vinifikace (zpracování hroznu a výroby vína), ale je na něj brán zřetel i v průběhu celého vegetačního procesu révy a při všech pracích a zásazích ve vinici.Vína Kadrnka

Rodinné vinařství se nachází ve vinařské obci Březí u Mikulova v blízkosti Pavlovských a Dunajovských vrchů. Nejdůležitějším profesním krokem majitele bylo, když v roce 2001 nastoupil do vinařství Mikros-vín Mikulov. Poté byl u vzniku vinařství Galant, odkud po dvou letech v roce 2009 odešel do Vinařství Volařík, kde má na starosti vinice a výrobní část. Nějaký čas strávil i prací v Rakousku, kde se mu líbil hlavně přístup k vinařství a vinicím. Toto všechno mu přineslo cenné zkušenosti a umožnilo pozvednout rodinnou tradici na dnešní úroveň.

Vína Filip Mlýnek

Nejmladší článek rodinného vinařského klanu, Filip Mlýnek, po absolvování odborné školy v roce 2001 míří za hranice, kde nastupuje na 30měsíční praxi v německém Vinařství Franz Kincler. Po návratu z Německa Filip nastupuje do Vinařství Michlovský, odkud po roce odchází za nabídkou funkce hlavního enologa do Vinařství Mikrosvín Dolní Dunajovice, kde dosahuje svých prvních cenných vinařských úspěchů. V tomto období souběžně se svým otcem Zdeňkem začíná Filip budovat nové moderní vinařské zázemí pro Vinařský dvůr U Mlýnků,založený jeho otcem už v roce 1999, který od roku 2006 začíná Filip osobně řídit a vyrábět vína tohoto rodinného vinařství.

Takřka záhy se začínají dostavovat nemalé úspěchy, a to nejen na místních a republikových soutěžích, ale i na mezinárodním poli. Příkladem těchto mezinárodních úspěchů může být zisk Zlaté medaile na Světové výstavě na Sicílii za Ryzlink vlašský, pozdní sběr 2006, viniční trať Liščí vrch. V roce 2008 Filip Mlýnek dostává zajímavou nabídku a nastupuje jako enolog do perspektivního mikulovského Vinařství Volařík, kterému svou prací výraznou měrou dopomáhá k získání titulu Vinařství roku 2011. Souběžně však pokračuje i další rozvoj Vinařského dvora U Mlýnků. Vína z Vinařského dvora U Mlýnků se vyrábí pouze v malých šaržích a jsou tak poměrně vzácná.Švýcarské kávy Zermatt Rösterei